nasz zespół
Specjaliści
dr n. med. Wojciech Biegalski
Kardiolog
Dr n.med. Wojciech Biegalski jest specjalistą kardiologiem posiadającym certyfikat Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego uprawniający do samodzielnego wykonywania zabiegów kardiologii inwazyjnej. Jest specjalistą z wieloletnim doświadczeniem klinicznym.
Przez wiele lat pracował na stanowisku starszego asystenta w II Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Michała Wierzchowieckiego oraz prof. dr hab. Andrzeja Szyszki. Doświadczenie zawodowe zdobył również podczas wieloletniej pracy w I Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Pracownia Hemodynamiki pod kierownictwem prof. dr hab. Macieja Lesiaka) oraz dzięki licznym kursom i szkoleniom w renomowanych ośrodkach kardiologicznych (Kraków, Warszawa).
Obecnie pracuje w Pracowni Kardiologii Inwazyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Doktor Biegalski specjalizuje się w koronarografii i angioplastyce wieńcowej. Szczególne zainteresowania doktora obejmują profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie chorób układu krążenia w oparciu o badania echokardiograficzne, holterowskie i wysiłkowe.

W 2006 roku dr Biegalski uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy doktorskiej pt.: „Echokardiograficzna ocena funkcji prawej komory u chorych z niewydolnością serca” pod kierownictwem prof. UM dr hab. Kajetana Poprawskiego w II Klinice Kardiologii UM w Poznaniu. W 2007 roku zdał egzamin specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2012- tytuł specjalisty kardiologa. W 2013 roku uzyskał certyfikat Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego uprawniający do samodzielnego wykonywania zabiegów kardiologii inwazyjnej. W latach 2013-2016 pełnił funkcję kierownika Centrum Sercowo-Naczyniowego w Drawsku Pomorskim.
Dr n. med. Jolanta Biegalska
Medycyna pracy
Badania kierowców
Jestem specjalistą medycyny pracy od 2010 roku z uprawnieniami do badań w narażeniu na promieniowanie jonizujące oraz badań kierowców. Przeprowadzam wszystkie rodzaje badań profilaktycznych pracowników, łącznie z badaniami na wysokości, w narażeniu na wszystkie czynniki szkodliwe. Przeprowadzam badania uczniów oraz kandydatów na studia, badania sanitarno- epidemiologiczne.


dr n. med. Hanna Stankowiak-Kulpa
Endokrynolog,
Diabetolog
Mam doświadczenie w leczeniu zaburzeń endokrynologicznych, diabetologicznych i metabolicznych, w szczególności insulinooporności, zaburzeń lipidowych i ich konsekwencji ( stłuszczenie wątroby), niedoborów witaminy D3, cukrzycy ciążowej, cukrzycy typu 2, wtórnych typów cukrzycy, cukrzycy typu1 ( peny), zaburzeń czynności tarczycy takich jak: niedoczynność tarczycy w trakcie przygotowań do ciąży, podczas ciąży i w połogu, nadczynność tarczycy, zapalenia tarczycy, chorób nadnerczy.
Biegle posługuję się j. angielskim. Jestem autorem i współautorem licznych doniesień zjazdowych, prac naukowych z zakresu endokrynologii, przemiany materii i dietetyki. Uczestniczę w licznych konferencjach naukowych z zakresu endokrynologii, diabetologii i przemiany materii.
Wykształcenie:
2019 – Specjalista Endokrynolog
2014 – Specjalista Diabetolog,
2008 – Specjalista Chorób Wewnętrznych,
2007 – dyplom Member of the Royal College of Physicians w Londynie,
2004 – stopień doktora nauk medycznych.
Członek:
– Wielkopolskiej Izby Lekarskiej,
– General Medical Council w Londynie, UK,
– Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego,
– Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego,
– Polskiego Towarzystwa Internistycznego.
W 1999 roku ukończyłam Wydział lekarski na Uniwersytecie Medycznym im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
W latach 2001 – 2008 specjalizowałam się w chorobach wewnętrznych, w Klinice Endokrynologii i Przemiany Materii w Poznaniu, jednocześnie będąc na studiach doktoranckich w tej samej klinice pod kierownictwem prof. Jerzego Sowińskiego. W latach 2002 -2003 roku przebywałam na stypendium naukowym w Wielkiej Brytanii, w trakcie którego przeprowadziłam część badawczą rozprawy doktorskiej “Mouse monoclonal antibody to the TSH-R and its ability to inhibit TSH binding to the TSH-R at the molecular level“. W 2004 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych po obronie pracy doktorskiej z wyróżnieniem. Następnie w latach 2004 – 2007 pracowałam na oddziałach szpitali akademickich w Cardiff w University Hospital of Wales i w Newport w Royal Gwent Hospital zdobywając doświadczenie w medycynie metabolicznej, w leczeniu cukrzycy i chorób tarczycy.
Po powrocie do Polski pracowałam jako adiunkt w Klinice Chorób Metabolicznych i Przemiany Materii w Szpitalu im Heliodora Święcickiego w Poznaniu. W tym czasie byłam wykładowcą, również na lekarskim wydziale anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W latach 2014-2016 specjalizowałam się w Diabetologii w Szpitalu Klinicznym w Szczecinie. W latach 2016-2019 specjalizowałam się w Endokrynologii w Bydgoszczy.

dr n. med. Dorota Salamon-Słowińska
Nefrolog,
Pediatra
Pochodzę z Częstochowy. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im . Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia medyczna ukończyłam w 2001 roku z wyróżnieniem i medalem Rektora „Za szczególne zasługi naukowe i społeczne”. Uzyskałam tytuł dr n. med. w 2008 roku, na podstawie rozprawy doktorskiej ” Ostre biegunki infekcyjne u dzieci do 5 roku życia, aspekty kliniczne i epidemiologiczne”.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując przez 15 lat w SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, w Oddziałach Niemowlęcych oraz Obserwacyjno-Zakaźnym, jak również w Klinikach Akademii Medycznej w Poznaniu i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, podczas staży kierunkowych, w trakcie specjalizacji. Przez wiele lat wykładałam na Wydziale Nauk o Zdrowiu, jak również szkoliłam lekarzy w zakresie szczepień ochronnych. Jestem wielką zwolenniczką szczepień ochronnych, traktuję je jako największy prezent, jaki mogą podarować dziecku rodzice.
Obecnie pracuję w Stacji Dializ, z pacjentami ze schyłkową niewydolnością nerek, głównie są to osoby starsze.
Uwielbiam dzieci oraz seniorów. Zajmuje się wszelkimi zagadnieniami z zakresu profilaktyki oraz leczenia chorób wieku dziecięcego. Łatwo nawiązuję kontakt z dzieckiem.
Z zakresu nefrologii szczególnie bliskie są problemy związane z wrodzonymi wadami układu moczowego, nawracającymi zakażeniami układu moczowego, z kamicą układu moczowego (diagnozuję przyczyny metaboliczne kamicy), moczeniem nocnym, dziennym, z nietrzymaniem moczu oraz ze schyłkową niewydolnością nerek. Współpracuję z uroterapeutką, rozszerzając uroterapię standardową, o metody bardziej zaawansowane, w oparciu o elektrostymulację i biofeedback. Ukończyłam kursy ultrasonografii.
Od 2018 roku biegły Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

lek. med. Mariia Anisimova
Ultrasonografistka
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki obrazowej, specjalizująca się w badaniach ultrasonograficznych tarczycy, narządów jamy brzusznej, nerek, pęcherza moczowego, węzłów chłonnych, tkanek miękkich, aorty brzusznej, tętnic szyjnych oraz naczyń kończyn dolnych.
Na co dzień wykonuje badania USG w zakładach radiologii oraz w specjalistycznych gabinetach lekarskich. Dzięki solidnemu przygotowaniu zawodowemu i indywidualnemu podejściu do pacjenta zapewnia wysoką jakość diagnostyki i trafność rozpoznań.
Ultrasonografia to bezpieczna, nieinwazyjna metoda obrazowania, która odgrywa kluczową rolę w profilaktyce i diagnostyce wielu schorzeń. Regularne badania USG pozwalają na wczesne wykrycie zmian chorobowych, dlatego warto korzystać z tej formy diagnostyki – nie tylko w przypadku występowania objawów, ale również profilaktycznie
lek. med. Piotr Kubiaczyk
Internista, Pulmonolog w trakcie specjalizacji
Lekarz specjalista chorób wewnętrznych, aktualnie w trakcie specjalizacji z pulmonologii realizowanej w Klinice Pulmonologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.
Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2010–2016). Doświadczenie zawodowe zdobywał w szpitalach klinicznych, wojewódzkich oraz powiatowych, co pozwoliło na pracę zarówno z pacjentami w stanach ostrych, jak i wymagających długofalowego leczenia chorób przewlekłych.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego, w tym:
infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych (np. zapalenia płuc),
przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP),
astmy oskrzelowej,
niewydolności oddechowej (tlenoterapia, nieinwazyjna wentylacja mechaniczna),
nowotworów płuc, chorób śródmiąższowych, gruźlicy,
obturacyjnego bezdechu sennego,
zatorowości płucnej.
W obszarze chorób wewnętrznych prowadzi leczenie m.in.:
nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, zaburzeń elektrolitowych,
niewydolności nerek, cukrzycy typu 2, zespołu metabolicznego, zaburzeń lipidowych,
zakażeń układu moczowego i pokarmowego,
niedokrwistości (diagnostyka różnicowa)
Dotychczasowe doświadczenie zawodowe:
– staż podyplomowy w Szpitalu Wielospecjalistycznym im J. Strusia w Poznaniu w latach 2016-2017
– Oddział Kliniczny Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych w latach 2018-2020
– Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diabetologicznym Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu (okresowo przekształcany w Oddział dedykowany Pacjentom z COVID-19) w latach 2020-2023
– dyżury medyczne w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych i przyjmowaniem przypadków nagłych w SOR Szpitala Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej oraz Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu
– Oddział Kliniczny Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu od 2023 roku wraz z objęciem opieką Pacjentów w Poradni Domowego Leczenia Tlenem


Mgr Szymon Lipowicz
Fizjoterapeuta
Dyplomowany fizjoterapeuta z doświadczeniem w pracy z pacjentami ortopedycznymi, sportowcami oraz osobami wymagającymi kompleksowej terapii funkcjonalnej. Na co dzień przyjmuje pacjentów w centrum medycznym Bonmedica w Poznaniu. Współpracuje z seniorską kadrą narodową kobiet w hokeju na trawie, gdzie pełni funkcję fizjoterapeuty zespołu. Jest instruktorem wspomagającym w firmie szkoleniowej Masaż Tkanek Głębokich, specjalizującej się w edukacji fizjoterapeutów.
W swojej pracy dużą wagę przywiązuje do indywidualnego podejścia – każdy proces terapeutyczny poprzedza szczegółowym wywiadem, oceną funkcjonalną oraz wspólnym ustaleniem celów rehabilitacji. Na tej podstawie dobiera odpowiednie techniki terapeutyczne, dostosowane do potrzeb i możliwości pacjenta.
Ukończone kursy i szkolenia:
Masaż Tkanek Głębokich – Masterclass: podejście osteopatyczne
Masaż Tkanek Głębokich z anatomią palpacyjną
Anatomia palpacyjna – Rafał Uryzaj
Trener Medyczny Bodywork
RockTape Basic i Advanced
ACLR – szkolenie prowadzone przez Pawła Krótkiego

Członkostwo w stowarzyszeniach:
Oddział Poznańskiego Towarzystwa Dermatologii od 2002r.
European Academy of Dermatology (EADV ) od 2008r.
International Society for Cutaneous Lymphomas (ISCL ) od 2013r.

dr hab. n. med. Karolina Olek-Hrab
Dermatolog, wenerolog
Wykształcenie :
1990-1994 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
1994-2000 Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Przebieg pracy zawodowej:
Od 01.10.2000 r. lekarz stażysta – Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego ul. Przybyszewskiego 49 Poznań
Od 01.01.2003 r. asystent w Katedra i Klinika Dermatologii UM Poznań
2004 r. praca doktorska pod tytułem: „Wartość prognostyczna oznaczeń polimorfizmu genu dla TNF – alfa w łuszczycy i łuszczycowym zapaleniu stawów” .
Od 2004 r. adiunkt w Katedrze i Klinice Dermatologii UM Poznań
2007 r. uzyskana specjalizacja z dermatologii i wenerologii.
2015 r. – uzyskany stopień doktora habilitowanego na podstawie monografii
„Badanie nad rolą receptora H4R i PAR2 oraz wybranych cytokin jako mediatorów świądu w ziarniniaku grzybiastym”


mgr Magda Gabriel
Psycholog dzieci i dorosłych

Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną oraz sądową. Ukończyłam studia jednolite magisterskie na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym, który wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim jest na drugim miejscu w rankingu najlepszych studiów psychologii w Polsce. Posiadam doświadczenie w pracy w szkole, dzięki któremu praca z dziećmi oraz problemy wychowawcze są mi bliskie.
Ukończyłam kursy Psychoterapii CBT dzieci i młodzieży oraz CBT dorosłych. Dodatkowo jestem w trakcie studiów z zakresu przygotowania pedagogicznego dla psychologów. Działam zgodnie z etyką zawodu psychologa.
Jestem osobą otwartą i chętną do współpracy. Nie oceniam. W trakcie pracy daję z siebie 110%. Zapraszam do siebie również osoby LGBT+.
mgr inż. Agnieszka Fabrowska
Dietetyka
Doświadczona dietetyczka, która w pracy stawia na rzetelność, profesjonalizm i indywidualne podejście do pacjenta. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie ukończyła studia ze specjalnością Żywienie Człowieka, a także studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i bezpieczeństwa żywności. Posiada również dyplom z dietetyki oraz uprawnienia audytora wewnętrznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w szpitalach w Polsce i Wielkiej Brytanii, m.in. w Cambridge University Hospitals. Pracowała zarówno w placówkach klinicznych, jak i zakładach żywienia zbiorowego. Nieustannie rozwija swoje kompetencje, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach branżowych.
Empatyczna i zaangażowana w pomoc pacjentom – wspiera ich w drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia

dr Sylwia Kaczmarek
Hipertensjolog
Specjalista chorób wewnętrznych
Specjalistka w zakresie leczenia nadciśnienia tętniczego oraz chorób współistniejących. W swojej praktyce szczególną uwagę poświęca również leczeniu otyłości, oferując pacjentom kompleksowe podejście do terapii.
Członkini Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.
W ramach opieki możliwa jest również współpraca z doświadczonym dietetykiem, co pozwala na indywidualne dostosowanie planu leczenia do potrzeb pacjenta.